Мулти Свртете бран Спрингс со обична Завршува - Кина Yueqing Lisheng пролет

Мулти Свртете бран Спрингс со обична Завршува

Краток опис:


 • Спецификација:: RoHS, REACH
 • Трговска марка:: Lisprings
 • Големина:: 5mm-1000mm
 • Материјал:: јаглероден челик или од нерѓосувачки челик
 • Акции: Повеќе :: од 3000 видови
 • Број на моделот:: L, Л.М.
 • Потекло :: Жеџијанг, Кина
 • Обработка на полнење :: Слободен
 • детали за производот

  Тагови производ

  Обработка чекори
  Дизајн → Цртеж → Стан жица → ЦПУ обработка → термичка обработка → Површинска → Завршувањето → Квалитет инспекција → Пакување
  Апликации
  за воздушната, автомобилската, медицински, off-автопат, нафта и гас, силата на ветерот, потрошувачите Индустриски
  Главни извозни пазари
  Европа
  Северна Америка
  Пакување и Shippment
  ФОБ пристаниште: Шангај Водач Време: 5- 30 дена
  плаќање и испорака
  Начин на плаќање: напредување ТТ, T / T, Western Union, PayPal, L / C ..
  испорака Детали: во рок од 3-50days по потврдувањето на ред
  Примарна конкурентна предност
  над 3000 видови бран извори и спирала прстени стандардни делови во парк
  Навремена испорака квалитет Одобренијата
  услуги примерок на располагање

  • · Имаме повеќе од 10 години професионално искуство како производител на бран извори, спирала Задржување на прстените, Постојана Дел задржувајќи прстен, Слоен печат прстени
  • · Ние се направи производ како примероци или вашиот дизајн целосно
  • · Имаме силна истражување и развој на тимот да се реши проблемот на производот
  • · Постојат многу суровина добавувачи околу нашата фабрика
  • · Ние снабдување со висок квалитет на производот за многу светски познати компании
  • · Нашата фабрика доби ИСО 9001 и TS16949 сертификат
  • · Мали нарачки судењето можат да бидат прифатени, бесплатен примерок е достапен
  • · Нашата цена е разумна и да ја задржите врвен квалитет за секој клиенти

  Опис:

  Бран извори помогне да заштедите до 50% од аксијално простор во вашата апликација, кога во споредба со конвенционалните извори серпентина. Резултатот е повеќе компактен апликации во кои непотребно простор и затоа вишокот материјал од соседните компоненти може да се сведе на минимум. На рамен жица ефикасно го намалува солидна висина на бранот пролетта, така што со иста количина на се врти може да се видливо се намали висината работа без да се загрозат девијации на товарот или пролет. Друга предност е тоа што може да се зголеми бројот на вртежи на дизајн на пролетта, со цел да се намали на девијации на потег кога бранот пролетта е компресирана. Така, стапката на пролетта се намалува пропорционално на бројот на вртежи и може да бидат генерирани со рамен линеарна карактеристика.

  материјал:

  OIL зацврстен (SAE1070-1090), тешко, подготвен SAE 1060-1075, од нерѓосувачки челик 304,316,631,17-7PH (SUS), берилиум бакар, фосфорни бакар, 65Mn, A-286,
  заштитна обвивка од легура на X-750, X-718, Elgiloy, MONEL K-500, 400 MONEL итн

  Заврши:

  Нафта натопи, Пасивација, вакса, цинк / никел / хром / сребрена / златна позлата, прав обложен итн


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !