еден пак преклопување бран пролет - Кина Yueqing Lisheng пролет

еден пак преклопување бран пролет

Краток опис:


 • Спецификација:: RoHS, REACH
 • Трговска марка:: Lisprings
 • Големина:: 5mm-1000mm
 • Материјал:: јаглероден челик или од нерѓосувачки челик
 • Акции: Повеќе :: од 3000 видови
 • Број на моделот:: LB, LR
 • Потекло :: Жеџијанг, Кина
 • Обработка на полнење :: Слободен
 • детали за производот

  Тагови производ

  Обработка чекори
  Дизајн → Цртеж → Стан жица → ЦПУ обработка → термичка обработка → Површинска → Завршувањето → Квалитет инспекција → Пакување
  Апликации
  за воздушната, автомобилската, медицински, off-автопат, нафта и гас, силата на ветерот, потрошувачите Индустриски
  Главни извозни пазари
  Европа
  Северна Америка
  Пакување и Shippment
  ФОБ пристаниште: Шангај Водач Време: 5- 30 дена
  плаќање и испорака
  Начин на плаќање: напредување ТТ, T / T, Western Union, PayPal, L / C ..
  испорака Детали: во рок од 3-50days по потврдувањето на ред
  Примарна конкурентна предност
  над 3000 видови бран извори и спирала прстени стандардни делови во парк
  Навремена испорака квалитет Одобренијата
  услуги примерок на располагање

  • · Имаме повеќе од 10 години професионално искуство како производител на бран извори, спирала Задржување на прстените, Постојана Дел задржувајќи прстен, Слоен печат прстени
  • · Ние се направи производ како примероци или вашиот дизајн целосно
  • · Имаме силна истражување и развој на тимот да се реши проблемот на производот
  • · Постојат многу суровина добавувачи околу нашата фабрика
  • · Ние снабдување со висок квалитет на производот за многу светски познати компании
  • · Нашата фабрика доби ИСО 9001 и TS16949 сертификат
  • · Мали нарачки судењето можат да бидат прифатени, бесплатен примерок е достапен
  • · Нашата цена е разумна и да ја задржите врвен квалитет за секој клиенти

  Опис:

  Една кривина бран извори се користат за повеќе апликации, главно наменета за краток девијации и ниски до средни сили. Оваа технологија овозможува да се обезбеди сигурен и прецизен одговара.

  Слободните краеви на еден бран пролет со тип јазот се дозволени за пролет надворешен дијаметар расте за време на компресија, кој, ако се ограничени во создаден спречува врзувањето на споредливи печат бран подлошки, овој дизајн е драматично подобрена отпорност на замор и животи. Со што се намалуваат трошоците ефикасно.

  Тип на јазот: Како што самото име имплицира, постои мала разлика во обемот на бран.

  материјал:

  OIL зацврстен (SAE1070-1090), тешко, подготвен SAE 1060-1075, од нерѓосувачки челик 304,316,631,17-7PH (SUS), берилиум бакар, фосфорни бакар, 65Mn, A-286,
  заштитна обвивка од легура на X-750, X-718, Elgiloy, MONEL K-500, 400 MONEL итн

  Заврши:

  Нафта натопи, Пасивација, вакса, цинк / никел / хром / сребрена / златна позлата, прав обложен итн


 • Претходно:
 • Следно: